E-posta: [email protected]
Yıldızlı Projeler Yarışması - Fikrini Geleceğe Taşı! Yıldız Teknopark
Buradasınız:

Dünden Bugüne Yıldızlı Projeler

  • YPY 2017

    Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları Kategorisi

    • 1. lik Ödülü 'The Awakening' / Mustafa Yiğit Sert
    • 2. lik Ödülü 'io Tech' / İzgü Selis Aydın
    • 3. lik Ödülü 'Nesnelerin İnterneti (ioT) ile Raspberry Pi ve Bulut Kullanarak Gerçek Zamanlı Yüz Tanıma Sistemi' / Mehmet Özgen Özdoğan

    Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Metalurji ve Malzeme Uygulamaları;

    • 1. lik Ödülü 'Engelsiz Klavye' / Samet Ayaltı
    • 2. lik Ödülü 'Diya End' / Muhammer Elek
    • 3. lik Ödülü 'Oyunla El Rehabilitasyonu' / Seda Nur Aslan

    Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon

    • 1. lik Ödülü 'Yeni Nesil Ultrasonik Kurutucu' / Ömer Beşikçi
    • 2. lik Ödülü 'Yürüme Destekçi Alt Uzuv Dış İskelet Robotu' / Mehmet Arslanyüreği
    • 3. lik Ödülü 'Giyilebilir Üst Uzuv Dış İskelet Tasarımı' / Yusuf Neyiş

    Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği Kalitesi

    • 1. lik Ödülü 'Sinek' / Enes Irmak
    • 2. lik Ödülü 'Yeni Nesil Teknik Tekstil Kompozit Gövdeli ve Şaseli Citycar' / Bahram Dovletov
    • 3. lik Ödülü 'Polistiren Köpük, Kolemanit Konsantratör Atığı, Uçucu Kül Ve Portland Çimentosu Kullanılarak Ekonomik, Hafif, Isı Yalıtımı Sağlayan Duvar Bloğunun Üretimi Ve Sağlanan Enerji Tasarrufunun Hesaplanması' / Emre Görmez

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2016

    Makine, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Kategorisi

    • 1. lik Ödülü 'Bal Porsuğu’ / Davut Eren ŞADOĞLU Karabük Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü ‘Kovan’ / Babür ERDEM ODTÜ
    • 3. lik Ödülü ‘Dijital Tarım’ / Ramazan ÇETİN Yıldız Teknik Üniversitesi

    Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları Kategorisi

    • 1. lik Ödülü ‘Otsimo’ / Hasan Zafer ELCİK ODTÜ
    • 2. lik Ödülü ‘Slothes’ / Kadir DEMİRCİOĞLU – Okan Üniversitesi Ömer ÖZGEL – Yıldız Teknik Üniversitesi Selçuk YAŞAR – İstanbul Üniversitesi Rahim ÖNER – Yıldız Teknik Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü ‘Gerçek ve Sahte Parmak İzi Ayırt Edici’ / Ayşe Betül EBREN Yıldız Teknik Üniversitesi

    Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi Kategorisi

    • 1. lik Ödülü ‘Yeşil Bitkiler İle Düşük Maliyetli Yerli Güneş Paneli Üretimi’ / Halit ÇETİN Erciyes Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü ‘Lityum Hava Pili’ / Çağdaş KIZIL Akdeniz Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü ‘Lityum İyon Bataryaları’ / Barış Cem ALPAY, Asel Damla ŞİMŞEK, Nazan ÖZGÜZ Marmara Üniversitesi

    Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları Kategorisi

    • 1. lik Ödülü ‘Geri Dönüşümde Devrim Atık Kestane Kabuğundaki Gizli Elmas Aktif Karbon’ / Osman ULUDAĞ, Mehmet SELEN Hava Harp Okulu Komutanlığı
    • 2. lik Ödülü ‘TiO2 ile İmpregne Edilmiş Bitkisel Atık Ürünlerden Aktif Karbon Üretimi’ / Berkan ÇELİK Abant İzzet Baysal Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü ‘e-Şekerim’ / Sezai ÖZDEMİR Yıldız Teknik Üniversitesi

    Radore Özel Ödülü

    • ‘Otsimo’ / Hasan Zafer ELCİK – ODTÜ
    • ‘Slothes’ / Kadir DEMİRCİOĞLU – Okan Üniversitesi Ömer ÖZGEL – Yıldız Teknik Üniversitesi Selçuk YAŞAR – İstanbul Üniversitesi Rahim ÖNER – Yıldız Teknik Üniversitesi
    • ‘Gerçek ve Sahte Parmak İzi Ayırt Edici’ / Ayşe Betül EBREN – Yıldız Teknik Üniversitesi

    IBM Özel Ödülü

    • ‘SM Reklam’ / Beyhan GÜL – Pamukkale Üniversitesi
    • ‘Dijital Tarım’ / Ramazan ÇETİN – Yıldız Teknik Üniversitesi
    • ‘e-Şekerim’ / Sezai ÖZDEMİR – Yıldız Teknik Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2015

    Makine, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Kategorisi

    • 1. lik Ödülü 'Kümes Hayvanları Tarımı ve Sağlığı' / Savaş KOLTUK, Emre ÇAĞ, Burak ZEYREK Fırat Üniversitesi, Elazığ
    • 2. lik Ödülü ‘Ultrasonik Derinlik Algılayıclı Lazer Destekli Tam Otomatik Asfalt Yama Makinesi' / Ahmet ERSOY, Atıf Can ÖZDEMİR Erciyes Üniversitesi, Kayseri
    • 3. lik Ödülü 'Ateş Böceği' / Ramazan Taner ALKAN, Emre KAYA, Sezgin TÜRK, Buğra KOÇAK Hitit Üniversitesi, Çorum Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları Kategorisi

    Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları Kategorisi

    • 1. lik Ödülü 'Biyometrik Sistem Akrabalık Bağı Tespiti' / Eyüp Burak CEYLAN, Büşra YILMAZ, Kübra CİHANGİR, Seda KURT Ankara Üniversitesi , Ankara
    • 2. lik 'Hiperspektral Kamera ile Otomatik Belge Sahteciliği Tespiti' / Burak KELGİNLİOĞLU Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul
    • 3. lik 'Fetal Kalp Atışlarının Kablosuz Görüntülenmesi ve Takibi (NST – Kardiyotokografi) Cihazı Geliştirilmesi' / Ozan BÜYÜK, Anıl EKER İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir

    Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi Kategorisi

    • 1. lik Ödülü 'Su Tasarrufu Cihazı' / Enver Çağrı YILDIRIM Zirve Üniversitesi, Gaziantep
    • 2. lik Ödülü 'Rüzgar Tribünü Uygulamalarında Daimi Mıknatıslı Senkroze Generatör Tasarımı' / Furkan Burak KANTAR, Hacı DEDECAN, Yunus DENİZHAN Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul
    • 3. lik Ödülü 'Smart Bin (Akıllı Çöp Kutusu)' / Sezer GÜNGÖR, Mustafa İRİŞİK, Süleyman USLUER, Ahmet ATILGAN Düzce Üniversitesi, Düzce

    Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları Kategorisi

    • 1. lik Ödülü 'The Energy of Food' / Evrim ÜNAL İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul
    • 2. lik Ödülü 'Sıvı Zırh Teknolojisi' / Seda KOL, Buket TAŞPINAR, Cihan ERARSLAN İstanbul Teknik Üniversitesi,İstanbul
    • 3. lik Ödülü 'Gömülü Fiberoptik Sensörler İle Kompozit Malzemelerin Ömür Analizi' / Çağatay YILMAZ - Sabancı Üniversitesi, İstanbul Erdem AKAY - İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2014

    Makine, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Kategorisi

    • 1. lik Ödülü ‘Civciv: Engelli Aracı’ / Mustafa KIRLI, Samed Özkan BALTACI, Osman Bedrettin KARATAŞ, Merve SANCAR - Hitit Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü ‘Kovan’ / Babür ERDEM ODTÜ
    • 3. lik Ödülü ‘Yüksek Performanslı Poliüreten-Karbon Nanotüp Su Arıtma Membranların Üretimi’ / Dilek ÇAKIROĞLU, Nesibe Ayşe DOĞAN -Sabancı Üniversitesi

    Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları Kategorisi

    • 1. lik Ödülü ‘FPGA Donanımı ile Kameradan Gelen Görüntünün WS2812b RGB Şerit Led Ekrana Gerçek Zamanlı Aktarımı’ / Erdinç TÜRK - Akdeniz Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü ‘Süper Buton’ /Talip TUNCER, Umut EKİCİ, Volkan YILDIRIM, Seda GÖZENER -Yıldız Teknik Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü ‘Otomatik Stoklama Robot Sistemi’ / Mevlüt HERDİLİ -Yıldız Teknik Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2013

    Yıldızlı Projeler Yarışması 2013 Kazananları

    • 1. lik Ödülü “Grafen Nano Malzeme Katkılı Yüksek Performanslı Lityum İyon Batarya” / Ceyhun Afşin Derinboğaz- Yıldız Teknik Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü “Bir Alt Uzuv Rehabilitasyon Robotunun Kas Aktivasyonu Tabanlı Kontrolü” / Hakan Coşkun - Yıldız Teknik Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü “Yüksek Performanslı Servo Uygulamalar için Motor Sürücüsü Tasarımı ve Uygulaması” / Ergin Şahin, Çilem Acar, R. Aybüke Gözütok, Ecem Fırat - Yıldız Teknik Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2012

    Yıldızlı Projeler Yarışması 2012 Kazananları

    • 1. lik Ödülü “Temazsız Kalp Ritmi ve Oksijen Doyumu Ölçer” / Kaan Akşit- Koç Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü “İleri Teknoloji Elyaf Takviyeli Kompozitlerin Nano Faz Takviyesiyle Güçlendirilmesi” / Fazlı Fatih Melemez- Sabancı Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü “Çatıya Entegre Fotovoltaik Güneş Pili” /Yakup Akyol - İstanbul Teknik Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2011

    Yıldızlı Projeler Yarışması 2011 Kazananları

    • 1. lik Ödülü “Göz Kontrollü Hasta – Bilgisayar Arayüz Sistemi”/ Rana ALGAN, Elif BONCUK, Melike ÖZDEMİR-Hacettepe Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü “Circular Automated Parking System”/Baran Arıkan, Çağrı Can Aşan, Fırat Koç, Erdem Özkan, Mehmet Doruk Cihangiroğlu- Kadir Has Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü “MR Görüntülerinden Beyin Tümörlerinin 3D Segmentasyonu” / Övünç Uzun, Andaç Hamamcı -Sabancı Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2010

    Yıldızlı Projeler Yarışması 2010 Kazananları

    • 1. lik Ödülü Biokimya Otoanalizörü” / Batuhan YILMAZ, Mert KAYACAN, Alişan YILMAZ, Kaan ALPER - Bahçeşehir Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü “Deniz Temiz”/ Ceren ÖZTULCA, Can DİZDAROĞLU-Bahçeşehir Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü “Lityum Piller Performans”/Nilay AKKUŞ, Halil ŞAHAN, Şaban PATAT- Erciyes Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi

  • YPY 2009

    Yıldızlı Projeler Yarışması 2009 Kazananları

    • 1. lik Ödülü “Bimus: Biyomedikal Uzaktan Sistemler – Uzaktan Tanı” / Hidayet TUNÇ, Volkan KOÇAK- Gazi Üniversitesi
    • 2. lik Ödülü “Volan Teker”/ Hüsnü Avşar Gürdal, Burak Çeliktaş, Seçil Yüksel -Boğaziçi Üniversitesi
    • 3. lik Ödülü “Uçan Makas Uygulaması” / Can YİĞİT, Mihraç ÖZDEN, Erdem ALPASLAN- Yıldız Teknik Üniversitesi

    Fotoğraf Galerisi